החזקת סכין

לאחרונה נדמה כי אי אפשר לפתוח את העיתון מבלי לקרוא על פשעים שבוצעו תוך שימוש בסכין, בעיקר בסופי השבוע במועדונים. סכין הנו כלי נשק ומכאן החזקת סכין ושימוש בו לצורך עבירה עשוי לפגוע בחייהם של בני אדם. לפי החוק, החזקת סכין נחשבת לעבירה ולכן קיימות הוראות בכל הנגוע לשימוש ומקרי פציעה בסכין. כמו כן, המערכת המשפטית רואה לנכון להחמיר עם העושים שימוש בסכין לביצוע עבירה למשל עבירת החזקת סכין. העונש על החזקת סכין הוא 5 שנות מאסר בפועל.

החזקת סכין לחוק העונשין

לפי סעיף 186 (א) לחוק העונשין, החזקת סכין או אגרופן מחוץ לתחום ללא מטרה כשרה העונש על כך מאסר בפועל של חמש שנים. כך למשל, שף במסעדה הנמצא בגן ציבורי ללא קשר למקצוע ייחשב כמבצע עבירה פלילית.

מי שנחקר בעבירה זו או הוגש נגדו כתב אישום לא רצוי כי יתמודד עם זאת לבד, אלא לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי. רק עורך דין פלילי בעל ניסיון בתחום יוכל לסייע לו בגין אישום החזקת סכין, כי רצוי לא להתמודד לבד עם המערכת המשפטית. רק עורך דין פלילי ידע כיצד להתמודד עם הסוגיה המשפטית וידע כיצד לפעול בהתאם מול הגורמים. בשל העובדה כי המערכת המשפטית רואה בחומרה אדם אשר חשוד בביצוע עבירת החזקת סכין, יש חשיבות להתייעץ עם עורך דין פלילי על מנת לקבל הכוונה בנושא.

משרדנו מטפל בעבירת החזקת סכין החל מהחקירה הראשונית ומעניק ליווי צמוד ומקצועי.

משרד עורכי דין גולני-איזנברג

משרד עורכי דין גולני איזנברג הוקם בשנת 1990 ע"י עו"ד מרקו איזנברג ועו"ד משה גולני. בשנת 2014 הצטרף למשרד כשותף עורך דין אביתר גולני.

המשרד מתמחה בתחום דיני התעבורה, הדין הפלילי, דיני הביטוח והנזיקין. מאחורי המשרד ייצוג בתיקי תעבורה רבים- עברות מהירות מופרזת, עברות שכרות, תאונות קטלניות וכדומה.

בתחום הפלילי ייצג המשרד בפרשיות רבות דוגמת פרשת חלוק לבן. בחום האזרחי מייצג המשרד את חברת הביטוח הראל, אישי ישיר, ביטוח חקלאי והכשרת הישוב.

למידע נוסף

עורך דין מרקו אייזנברג
עורך דין משה גולני
עורך דין אביתר גולני

מהישגי המשרד בתחום פלילי

פסק דין שוד בנסיבות מחמירות – גרימת מוות עבודות שירות בלבד

הנאשם בתיק זה הואשם בשלושה אישומים של שוד בנסיבות מחמירות ושלושה אישומים על קשירת קשר לביצוע עבירה.

משפט פלילי אי הרשעה אחרי ניהול הוכחות

בתיק זה הואשם הלקוח עפ"י כתב האישום כי תקף נהג גרר של העיריה, כאשר זה בא לגרור רכבו.

זיכוי משפט פלילי

בתיק זה הואשם הלקוח עפ"י כתב האישום כי תקף נהג גרר של העיריה, כאשר זה בא לגרור רכבו. הלקוח טען …