נהיגה ללא רישיון

רישיון נהיגה הוא אישור המאפשר לבעליו של הרכב לנהוג בו. נהיגה ללא רישיון נחשבת לעבירה חמורה על החוק- המערכת המשפטית רואה בחומרה אנשים שנתפסו נוהגים ללא רישיון. ישנם מספר מצבים המתייחסים לעבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה: האחד, אנשים הנוהגים מבלי שהוציאו רישיון נהיגה.
השני, אנשים הנוהגים ברכב כאשר רישיונם אינו בתוקף.

תפיסת בתי המשפט לגבי נהיגה ללא רישיון
בתי המשפט נוהגים להתייחס בחומרה למי שנוהג על רכב ללא רישיון נהיגה, ולכן הם נחשבים לאנשים העוברים על עבירות תנועה חמורות.
מי שנתפס נוהג ללא רישיון נהיגה עובר עבירת תעבורה. במקרה כזה, המערכת המשפטית שוקלת את מידת הסיכון שיצר הנהג כלפי עוברי הדרך, כמה פעמים הוא נתפס נוהג ללא רישיון נהיגה והאם ביצע עבירות נוספות.

הענשה לנהיגה ללא רישיון

לפיכך, בתי המשפט לתעבורה מטילים קנסות כבדים על עבירה מסוג זה ואף מאסר. לפי סעיף 10 בפקודת התעבורה, חל איסור על נהג לנסוע ברכב ללא רישיון נהיגה המתאים לסוג רכבו וכן חל איסור על אדם אחר מלבדו לנהוג ברכב. במקרה מסוג זה של נהיגה ללא רישיון בתי המשפט, נוטים להטיל עונשים כבדים הכוללים לעיתים תקופת מאסר ( או מאסר בפועל או עבודת שירות). לפיכך, משרדנו מתמחה בעבירה מסוג נהיגה ללא רישיון. אנחנו נעניק לכם שירותי עריכת דין בתחום התעבורה תוך שמירה על הזכויות שלכם. למשרדנו הצלחה רבה במקרים של עבירת נהיגה ללא רישיון.

משרד עורכי דין גולני-איזנברג

משרד עורכי דין גולני איזנברג הוקם בשנת 1990 ע"י עו"ד מרקו איזנברג ועו"ד משה גולני. בשנת 2014 הצטרף למשרד כשותף עורך דין אביתר גולני.

המשרד מתמחה בתחום דיני התעבורה, הדין הפלילי, דיני הביטוח והנזיקין. מאחורי המשרד ייצוג בתיקי תעבורה רבים- עברות מהירות מופרזת, עברות שכרות, תאונות קטלניות וכדומה.

בתחום הפלילי ייצג המשרד בפרשיות רבות דוגמת פרשת חלוק לבן. בחום האזרחי מייצג המשרד את חברת הביטוח הראל, אישי ישיר, ביטוח חקלאי והכשרת הישוב.

למידע נוסף

עורך דין מרקו אייזנברג
עורך דין משה גולני
עורך דין אביתר גולני

מהישגי המשרד בתחום התעבורה

פסק דין גרימת מוות – עבודות שירות בלבד

עבודות שירות לנהג שגרם נזק לנפש

זיכוי נאשמת מנהיגה בשכרות

הנהגת זוכתה מאשמה של נהיגה בשכרות וזוכתה בעקבות מצב רפואי

זיכוי מעברת אי זכות קדימה

הנהג זוכה מחמת הספק מן העבירה של אי מתן זכות קדימה להולך רגל

זיכוי מעברות תנועה

זיכוי מעברת נהיגה בחוסר זהירות והתנהגות הגורמת נזק

פסק דין גרימת מוות – עבודות שירות בלבד

פסק דין עבודות שירות על גרימת נזק לרכוש ואדם