עבירות תנועה

אביתר גולני, פקק תנועה, עבירה התנהגותית

לא מעט נהגים מוצאים את עצמם מקבלים קנסות תעבורה. חלקם סופגים קנס בודד ואחרים נתקלים בקבלת קנסות לעיתים רחוקות יותר, אבל קשה מאד למצוא אנשים שלא קיבלו קנסות בגין עבירות תנועה.  חוקי התנועה בישראל מוסדרים במסגרת דיני תעבורה- אוסף של חוקים הבאים להסדיר את התנהגות הנהגים בכבישים החל מרוכבי אופניים ועד לנהגים ברכב.

עבירות תנועה נחשבות לעבירות המבוצעות תוך שימוש בכלי תחבורה כגון אופנוע, אוטובוס או רכב. עבירות תנועה נחשבות להפרה של חוקי התנועה. עבירות תנועה אינן בעלות מאפיינים דומים אלא מתחלקות לדרגות שונות ובהתאם לכך מוטלים העונשים. עונשים בגין עבירות תנועה עשויים להיות קלים ולהסתיים בקנס או  אזהרה וכן עשויים להיות חמורים – מאסר בפועל.

גזר הדין על עבירות תנועה

גזר הדין המוטל על הנהג שעבר עבירת תנועה אינו קבוע ונקבע בהתאם לחומרת העבירה ובהתאם לעבר התעבורתי של הנהג,תוצאות העבירה. העונש בגין עבירות תעבורה ניתן במספר דרכים:
נקודות: מדובר בשיטה המנוהלת על ידי משרד התחבורה ובמסגרת עבירות תנועה חמורות או בינוניות מצטברות נקודות מיום העבירה ונמחקות לאחר 24 חודשים.
קנסות: בנוסף הענישה בגין עבירות תנועה כוללת גם קנסות.
החרמת רכבים: במסגרת הניסיון להיאבק בתאונות הדרכים- ניתנה לרשויות הסמכות להחרים רכבים של נהגים שביצעו עבירת תנועה.

במידה ויש חשש כי העונש על עבירות תנועה אינו מוצדק, ניתן לפנות למשרדנו לקבלת סיוע. התמחותו של אביתר גולני היא בתחום דיני התעבורה. המשרד מרכז את כל הנושא של עבירות תנועה ובעת פנייה למשרדנו תוכלו להיות בטוחים כי אנו ניתן לכם את הכלים הנכונים והמתאימים ביותר ונפעל על פי הצרכים  המתאימים לכם.

משרד עורכי דין גולני-איזנברג

משרד עורכי דין גולני איזנברג הוקם בשנת 1990 ע"י עו"ד מרקו איזנברג ועו"ד משה גולני. בשנת 2014 הצטרף למשרד כשותף עורך דין אביתר גולני.

המשרד מתמחה בתחום דיני התעבורה, הדין הפלילי, דיני הביטוח והנזיקין. מאחורי המשרד ייצוג בתיקי תעבורה רבים- עברות מהירות מופרזת, עברות שכרות, תאונות קטלניות וכדומה.

בתחום הפלילי ייצג המשרד בפרשיות רבות דוגמת פרשת חלוק לבן. בחום האזרחי מייצג המשרד את חברת הביטוח הראל, אישי ישיר, ביטוח חקלאי והכשרת הישוב.

למידע נוסף

עורך דין מרקו אייזנברג
עורך דין משה גולני
עורך דין אביתר גולני

מהישגי המשרד בתחום התעבורה

פסק דין גרימת מוות – עבודות שירות בלבד

עבודות שירות לנהג שגרם נזק לנפש

זיכוי נאשמת מנהיגה בשכרות

הנהגת זוכתה מאשמה של נהיגה בשכרות וזוכתה בעקבות מצב רפואי

זיכוי מעברת אי זכות קדימה

הנהג זוכה מחמת הספק מן העבירה של אי מתן זכות קדימה להולך רגל

זיכוי מעברות תנועה

זיכוי מעברת נהיגה בחוסר זהירות והתנהגות הגורמת נזק

פסק דין גרימת מוות – עבודות שירות בלבד

פסק דין עבודות שירות על גרימת נזק לרכוש ואדם