עבירת סמים

עבירת סמים  נחשבת לעבירה נפוצה ביותר גם בקרב אנשים שאינם נחשבים למשתמשים קבועים אלא צורכים סמים קלים כמו מריחואנה או חשיש. להרשעה פלילית יש השלכות מרחיקות לכת על עתיד הנאשם, בייחוד כאשר מדובר על מישהו שאינו בעל עבר פלילי. המערכת המשפטית רואה הבדל בין החזקה לבין שימוש עצמי, כאשר ההבדל בין השניים מתמקד בענישה- העונש על החזקה למטרות שימוש עצמי הוא 3 שנים ואילו העונש בגין סחר בסמים קבוע הוא 20 שנה. לפי פקודה 6, אדם לא יגדל סם מסוכן, לא ייצר, לא יפיק אותו אלא ברישיון המנהל הכללי של משרד הבריאות.

התייחסות פקודת הסמים לעבירות סמים
אמנם פקודת הסמים אינה מבחינה בין סמים קלים לקשים, אבל קובעת כי העונש על החזקת סם מסוג קוקאין או מריחואנה דומה. יחד עם זאת, המערכת המשפטי מבחינה בין הסכנות הטמונות כתוצאה מהשימוש בסמים, ולכן ניתן לראות כי הענישה  על החזקת קוקאין חמורה יותר מאשר החזקת קנאביס.

התמחותו של המשרד שלנו היא בתחום הפלילי. במשך השנים משרדנו צבר ניסיון בהגנה על אנשים שהואשמו בסחר בסמים. אנשים מהיישוב אשר הואשמו בסחר בסמים עשויים להיפגע קשות בכמה היבטים בחייהם כגון פרנסה.

באמצעות היוועצות עם עורך דין,  בית המשפט יכול לקבוע כי אותו אדם אינו אשם, מה שאומר כי לאותו אדם יהיה גיליון הרשעות נקי.

יש חשיבות רבה להיוועצות עם עורך דין פלילי בשלבים המוקדמים על מנת לקבל ייעוץ משפטי צמוד.
משרדנו סייע ללא מעט אנשים שהואשמו בעבירות סמים לקבל הקלות בעונש או להביא לתוצאה של אי הרשעה.

משרד עורכי דין גולני-איזנברג

משרד עורכי דין גולני איזנברג הוקם בשנת 1990 ע"י עו"ד מרקו איזנברג ועו"ד משה גולני. בשנת 2014 הצטרף למשרד כשותף עורך דין אביתר גולני.

המשרד מתמחה בתחום דיני התעבורה, הדין הפלילי, דיני הביטוח והנזיקין. מאחורי המשרד ייצוג בתיקי תעבורה רבים- עברות מהירות מופרזת, עברות שכרות, תאונות קטלניות וכדומה.

בתחום הפלילי ייצג המשרד בפרשיות רבות דוגמת פרשת חלוק לבן. בחום האזרחי מייצג המשרד את חברת הביטוח הראל, אישי ישיר, ביטוח חקלאי והכשרת הישוב.

למידע נוסף

עורך דין מרקו אייזנברג
עורך דין משה גולני
עורך דין אביתר גולני

מהישגי המשרד בתחום פלילי

פסק דין שוד בנסיבות מחמירות – גרימת מוות עבודות שירות בלבד

הנאשם בתיק זה הואשם בשלושה אישומים של שוד בנסיבות מחמירות ושלושה אישומים על קשירת קשר לביצוע עבירה.

משפט פלילי אי הרשעה אחרי ניהול הוכחות

בתיק זה הואשם הלקוח עפ"י כתב האישום כי תקף נהג גרר של העיריה, כאשר זה בא לגרור רכבו.

זיכוי משפט פלילי

בתיק זה הואשם הלקוח עפ"י כתב האישום כי תקף נהג גרר של העיריה, כאשר זה בא לגרור רכבו. הלקוח טען …