תאונות קטלניות

תאונות קטלניות נחשבות לגורם מוות מספר אחת של אזרחי ישראל. מדי שנה נהרגים אלפי אנשים ומאות נפצעים בתאונות דרכים קטלניות. תאונות קטלניות הינן תאונות אשר גרמו למותם של נפגעים, בין אם באופן ישיר או בין אם באופן עקיף. במקרה בו מוגש כתב אישום בגין תאונות קטלנית רשאי קצין המשטרה לפסול את הרישיון לתקופה של 90 יום. כתב אישום בגין תאונות קטלניות מקובל להגיש במקרים בהם העבירה הייתה חמורה כגון נהיגה בשכרות, חציית מעבר חציה באור אדום, עקיפה בדרך לא פנויה.

פסילת רישיון בעקבות תאונה קטלנית

ישנם מקרים בהם התביעה תבקש לפסול את רישיונו של הנהג עד לסיום ההליכים בהתאם לעברו ובמידת הרשלנות. בתי המשפט רואים בחומרה נהגים אשר גרמו תאונת קטלנית ולפיכך נוקטים ביד קשה ומטילים עונשים כבדים כגון מאסר עד שלוש שנים ופסילת רישיון נהיגה לתקופה של שלוש שנים, למרות שישנם מקרים בהם בית המשפט יכול להפעיל שיקול דעת בנוגע לעונש. לדוגמא אם מוטל מאסר בפועל עד לתקופה של שישה חודשים, בית המשפט רשאי לקבוע כי הוא יבוצע באמצעות עבודות שירות.
על מנת להרשיע אדם בעבירה של הריגה, יש להוכיח כי הוא נהג תוך רשלנות כתוצאה מזלזול, דבר שגרם לו לעצום עיניים ולסכן את חייהם של אחרים.

עורך הדין אביתר גולני מתמחה בתחום התעבורה ויכול להביא להקלה בעונש.
משרדנו מתמחה בייצוג נאשמים בבתי המשפט בנושא תאונות קטלניות בבתי המשפט לתעבורה בישראל
.

משרד עורכי דין גולני-איזנברג

משרד עורכי דין גולני איזנברג הוקם בשנת 1990 ע"י עו"ד מרקו איזנברג ועו"ד משה גולני. בשנת 2014 הצטרף למשרד כשותף עורך דין אביתר גולני.

המשרד מתמחה בתחום דיני התעבורה, הדין הפלילי, דיני הביטוח והנזיקין. מאחורי המשרד ייצוג בתיקי תעבורה רבים- עברות מהירות מופרזת, עברות שכרות, תאונות קטלניות וכדומה.

בתחום הפלילי ייצג המשרד בפרשיות רבות דוגמת פרשת חלוק לבן. בחום האזרחי מייצג המשרד את חברת הביטוח הראל, אישי ישיר, ביטוח חקלאי והכשרת הישוב.

למידע נוסף

עורך דין מרקו אייזנברג
עורך דין משה גולני
עורך דין אביתר גולני

מהישגי המשרד בתחום התעבורה

פסק דין גרימת מוות – עבודות שירות בלבד

עבודות שירות לנהג שגרם נזק לנפש

זיכוי נאשמת מנהיגה בשכרות

הנהגת זוכתה מאשמה של נהיגה בשכרות וזוכתה בעקבות מצב רפואי

זיכוי מעברת אי זכות קדימה

הנהג זוכה מחמת הספק מן העבירה של אי מתן זכות קדימה להולך רגל

זיכוי מעברות תנועה

זיכוי מעברת נהיגה בחוסר זהירות והתנהגות הגורמת נזק

פסק דין גרימת מוות – עבודות שירות בלבד

פסק דין עבודות שירות על גרימת נזק לרכוש ואדם